Мікрокредитні організації - особливості та класифікація

26.07.2019
Мікрокредитні організації - особливості та класифікація

В Україні популярність швидких кредитів збільшується з кожним роком, що призводить до зростання кількості мікро кредитних фірм. Вони пропонують громадянам країни скористатися кредитними коштами в будь-який момент. Щоб отримати гроші, не потрібно оформляти безліч документів і їхати до відділення підприємства. Це вигідний спосіб отримати фінансові ресурси миттєво.

Мікрофінансова фірма - це компанія, яка зареєстрована на юридичному рівні. У неї є ліцензія, що дозволяє працювати на ринку кредитування. Порівнюючи банк і мікрофінансову фірму, слід виділити головну відмінність: МФО працює тільки з видачею кредитів. Фірма не може відкрити рахунок, забезпечити депозитний вклад.

Мікрокредит є основним продуктів мікрофінансового установи, він може бути виданий під відсотки на обумовлений в угоді сторін період, з урахуванням виконання всіх зазначених умов. Гроші видаються тільки після того, як клієнт підписує договір, надаючи йому юридичну чинність.

Українське законодавство не містить будь-яких обмежень щодо статутного капіталу або правової форми щодо інстанцій, де люди можуть оформити позику на картку банку. Вибір способу взаємодії між клієнтом і компанією здійснюється власниками МФО.

На кінець 2018 року успішно працювало понад 680 українських організацій. У кожній з них громадяни оформляли швидкі позики. Всі установи ведуть діяльність відповідно до законодавства України. Національний Банк безперервно контролює роботу МФО.

Які МФО працюють на українському ринку - різновиди

Законодавство країни не передбачає ніякої класифікації мікрокредітних фірм. Національний Банк пред'являє до них вимоги, пов'язані з ліцензуванням і отриманням деяких документів. В основі класифікації МФО лежать деякі критерії. Наприклад, процедура отримання позики:

 1. Через Інтернет.
 2. Через відділення та інтернет.

Відрізняється в таких організаціях лише сума доступного кредиту. Тут багато що залежить від заставного майна. Наприклад:

 1. Розмір кредиту не може перевищувати 10-15 тисяч гривень, при цьому установа не бере ніякої застави у позичальника.
 2. Кредитний ліміт знаходиться на позначці 50 тисяч і вище, але в індивідуальному порядку обмовляється можливість надання заставного майна.

Регулятори в секторі мікрокредитування - контролюючі органи

Діяльність мікрофінансових контор повністю регулюється законом про банки і банківську діяльність, фінансові послуги та державне регулювання фінансового ринку. Миттєвої ліквідації нелегальних компаній сприяє контроль з боку Національного Банку. Ознайомитися з інформацією про кожну мікрокредитну фірму можна через єдиний державний реєстр або сайт організації.

Який кредит видає МФО

Як було сказано, головний і єдиний напрям діяльності сервісів - надання грошових позик громадянам України. Компанії видають два типи кредитів:

 • Невелика позика. Варіант для тих, кому необхідна підтримка до зарплати, гроші на оплату послуг;
 • Великий кредит під заставу. Його сума не менше кількох десятків тисяч, передбачає наявність індивідуального графіка платежів.

Головна перевага мікрокредитування - швидкість і оперативність. Скорингова система оцінює платоспроможність клієнта і ризики в лічені секунди. Для того, щоб отримати фінансову допомогу, досить виконати кілька простих кроків:

 1. Визначитися з вибором кредитора і відвідати його офіційну сторінку в інтернеті.
 2. Вибрати параметри позики - строки і кількість грошей.
 3. Заповнити реєстраційну форму та заявку на позику.
 4. Ввести дані картки та номер телефону.
 5. Отримати гроші при позитивному рішенні системи.

Не варто думати, що мікрофінансові підприємства видають кошти без перевірок і аналізу характеристик клієнта. Незважаючи на високий відсоток схвалення, отримати гроші можуть не всі. Для цього необхідно:

 • Українське громадянство;
 • Надати фото чинного паспорта та ідентифікаційний номер;
 • Налагодити з'єднання з інтернетом;
 • Перевірити мобільний зв'язок;
 • Підготувати карту банку.

Для перевірки даних нових клієнтів сервіси використовують інформацію з бюро кредитних історій. Це дозволяє прогнозувати ризики і ймовірності виникнення неприємностей в ході співпраці з конкретною людиною. Наявність кредиту в банку або невиплаченого позики в іншому мікрокредитному сервісі не впливає на рішення системи.

Причини відмови - чим мотивована негативна відповідь

Середній відсоток схвалень по Мікрофінансовий сектору України - від 65 до 90 відсотків. Негативний вердикт може бути винесено на підставі наступних причин:

 1. Людина вже має заборгованість перед обраною компанією.
 2. При минулому зверненні мало місце прострочення.
 3. Система знайшла проблеми з кредитним минулим, доходами та іншими даними клієнта.
 4. Заява містить неправильні дані, помилки або друкарські помилки.
 5. Клієнт в заявці вказав неправдиві, сумнівні відомості про себе.

Процентна ставка - скільки доведеться переплатити

Ознайомитися з процентною ставкою пропонує сайт компанії ще до того, як людина приступає до заповнення запиту. Розмір мінімального відсотка - 0.01%. Він доступний в основному новим клієнтам. Середня ставка становить від 1.5% до 1.8%.

Більшість компаній розміщує кредитні калькулятори на головних сторінках. Це дозволяє відвідувачеві відразу ознайомитися з розміром переплати і оцінити свої фінансові перспективи.

Щоб скоротити відсотки, необхідно зменшити розмір позики або тривалість співпраці. Компанії не нараховують приховані комісії. Але незначне прострочення може призвести до різкого збільшення заборгованості за рахунок штрафних санкцій.

Працівники підприємства починають дзвонити боржникам з першого дня прострочення. Якщо людина ігнорує проблему, не відповідає співробітникам фірми і не погашає борг, його угода передається колекторської організації.

Чому МФО краще ломбардів та банків

Користувачі мінізаймів самостійно виділяють ряд переваг даного способу отримання фінансової підтримки. Негативні враження залишаються лише у тих клієнтів, які не вважали за потрібне вчасно розрахуватися з фірмою. До плюсів МФО відносять:

 1. Відсутність першого внеску.
 2. Мінімум документів - тільки паспорта інколи досить.
 3. Просту пролонгацію.
 4. Простоту розрахунку всієї позики.
 5. Можливість оформлення з будь-якої точки країни.
 6. Цілодобову роботу.
 7. Кредитування без застави.

Українці впевнені - з мікро кредитними організаціями реально отримати грошову позику в будь-який час доби. Для це потрібно докласти мінімум зусиль.

up